Výstava Tima Burtona v domě U Kamenného zvonu Tisk E-mail
Tim Burton Od 28. března do 3. srpna 2014 se v domě U Kamenného zvonu uskuteční velká retrospektivní výstava amerického režiséra, scénáristy, grafika, designéra, básníka a spisovatele Tima Burtona.
V České republice je Burton známý především svou filmovou tvorbou, do které patří například kultovní filmy Střihoruký Edward, Karlík a továrna na čokoládu, Beetlejuice, Alenka v říši divů a Batman, které se všechny vyznačují specifickou poetikou s výraznými stopami surrealismu. Návštěvníci pražské výstavy se budou moci seznámit se stovkami kreseb, náčrtů, akvarelů, loutek, sochařských instalací a fotografií tohoto podivuhodného a všestranného tvůrce.

Výstava Tima Burtona je výstavou putovní - poprvé se uskutečnila  v roce 2009 v newyorském Muzeu moderního umění (MoMA), kde se dočkala obrovského diváckého i kritického úspěchu a stala se třetí nejnavštěvovanější expozicí v dějinách této celosvětově známé instituce poté, co ji shlédlo přes 100 000 návštěvníků.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Expozice slibuje důkladné seznámení s imaginativní světy Tima Burtona, neboť představí jak návrhy k jeho známým filmům, tak i další odvětví jeho tvorby, a to včetně méně známých, především raných prací. Výstavu doprovodí bohatý doprovodný program, včetně relaxační zóny a každodenního promítání Burtonových filmů. Výstava tak bude vhodná pro malé i velké návštěvníky.

Tim Burton
Praha, dům U Kamenného zvonu 28. 3. - 3. 8. 2014
Kurátor: Jenny He
http://www.citygalleryprague.cz/cs/web/guest/vystavy/-/vystavy/vystava/135960